Maksanäitaja kõrge 15.12.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Lapsel maksanäitajad kõrged,kõik muu vereanalüüs korras,mis võiks seda põhjustada ja mida edasi uurida? Kas võib olla ajutine probleem? Kas peaks laskma kordustesti teha mingi aja jooksul?
Asat 53 norm 18-36
Alat 70 norm 9-25

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Analüüse saab kommenteerida see, kes nende tegemise tellis. Oluline on teada, mis näidustusel uuringud tehti. Muretsemiseks ei ole väga põhjust, sest näidud ei ole liialt kõrged.

Kjulge