Lapse verenäitajad 13.02.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mida arvata 7-kuuse lapse vereproovi tulemustest, kus ALAT & ASAT näitajad on kõrged ning ajas suurenevad?
01.2023 seisuga oli ALAT 54, 02.2023 seisuga juba 70 (referentsväärtus on 5-33).
01.2023 seiga oli ASAT 70, 02.2023 seisuga juba 79 (referentsväärtus on 20-67).

Aitäh!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Nende testide tegemiseks oli kindlasti näidustus ja lisauuringuid planeerib ikka see, kes tellis ASAT ja ALAT määramise. Ainult testitulemuste alusel ei saa teha mingeid järeldusi ja väga põhjendamatu oleks lihtsalt võimalike diagnoosi hüpoteeside õhku viskamine.

Ikka heade soovidega,
Kjulge