Piimasegud ja allergia 11.11.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu 8 kuune laps, kes esimesed paar nädalat peale sündi sai aptamilli piimasegu lisaks rinnapiimale ja kes ülejäänud aja saanud rinnapiima ainult ( alates 6 kuud ka lisatoit ) keeldub nüüd tarbimast piimasegu. Proovisin aptamilli, see tekitas lööbe põskedele ja mujale näkku, siis põnni oma ja veel ühte - kõik tekitasid löövet lapsele. Siis ostsin holle kitsepiimal põhineva segu, see löövet ei tekita aga seda keeldub joomast. Perearst kirjutas nüüd retseptiga ostetava aptamilli mis on piimavalgu talumatusega beebidele - seda korraks proovib ja siis keeldub joomast. Olen proovinud selle piimaseguga ka putru lapsele teha, kaks ampsu võtab ja siis justkui saaks aru et piimasegu sees ja enam ei söö. Tean et uusi maitseid peab palju teinekord tutvustama, aga laps sööb kenasti kõiki lisatoite ja mingeid probleeme pole aga just piimasegudega see, et ei taha ja kõik. Kuna laps päeval enam väga rinnal ei käi, siis piima vähe ja seepärast oli ka soov üle minna piimasegule. Laps on nõus lutipudelist teed ja vett jooma aga piimasegu mitte. Kas on veel mingeid nippe/soovitusi kuidas panna ta piimasegu jooma?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Allergikutele mõeldud apteegis müüdavad piimasegud (täishüdrolüsaadid) on suhteliselt kibeda maitsega ja seda alustada 8 kuuselt on üsna tihti problemaatiline. Poes on osalised lehmapiima hüdrolüsaadid (HA segud), mis on parema maitsega. Proovige seda. Ärge pange piimasegu pudelisse, vaid püüdke anda imiku tassist.
Võite harjutada esialgu piimasegu andmist ikka ka pudru sees.

Kjulge