Kõrge üld IgE ja Ascaris veretesti tulemus mõõdukas 31.08.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel (15-a) oli kõrge IgE väärtus (2000), seejärel tehtud Ascaris IgE testi tulemus on 1,17; selgub, et see on mõõdukalt positiivne. Palun öelge, mida nende tulemuste põhjal võiks arvata ja mida edasi teha. Kas 1,17 viitab solkmetele või võib viidata ka millelegi muule?

Aitäh.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ascarise IgE 1,17 kU/l on positiivne tulemus (negatiivne oleks alla 0,35 kU/l)
Oodake ära allergoloogi konsultatsioon, rääkige ka nendest testide tulemustest ja tema teeb siis raviotsuse

Heade soovidega,
Kjulge