Lapsel hääl ära 05.05.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Aprilli esimesel nädalal oli laps ( 3a, poiss), kergelt haige, köha -nohu, mis möödusid kiiresti, palavikku ei olnud. Alates sellest ajast on lapsel hääl ära, muid vaevusid ei esine. 1x on veel selle perioodi jooksul olnud mädane nohu, mis kestis 1 päeva ( ehk siis mitte justkui klassikaline nohu).

Lapsel on diagnoositud ka bronhiaalastma ( igap.ravi flyxolite).

Kas häälekähedus võib olla tingitud astmast või põetud viirusest?

Perearstiga konsulteeritud, soovitus sall ja imemiskommid.

Aga kuna see on kestnud juba kuu aega, siis ilmselt siin asi pole sallis. Kohati läheb ka seisund hullemaks, vahepeal päeva jooksul tuli ka hääl paar korda tagasi, kui nüüd hommikust saati ära.

Kas oleks ikkagi vajalik mingi läbivaatus? ( häälepaelad , nina - kõrva-kurgu arst?)

Tänan.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Hääle kähedusel võib olla mitu põhjust. Hea oleks lasta kontrollida kurguarstil. Välistada ei saa Flixotide kõrvaltoimet. Selleks peaks ravis vahet pidama, et hinnata, kas siis hääle kähedus taandub.
Heade soovidega,
Kjulge