Täpsustamata allergia 18.03.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mehel selline mure!
Kuskil pool aastat või juba aasta on tal kurk kuidagi valulik ja ärritunud,käis perearsti juures, saatis LOR-i juurde,LOR-i arst vaatas kurku ja ütles et kõik korras ja saatis koju.. kurk valulik ja häiriv edasi( ise mees kahtlustab neelupõletikku või mingit muud kurgu haigust) ... oli kaubustega kodus abi kuskilt pole siiani saanud...kuni 8,03,2019 enne lõunat kell 11 läks magama, ärkas ülesse kell 13:00 ja kaubas et ei saa hingata ja lõpuks ei saanud rääkida..,(Oli kõriturse) Kutsutud kiirabi,viidud Emo-sse ,diagnoos Täpsustamata allergia. Emos tehti vereproovid ,öeldi kõik korras. Suunatud edasiseks raviks perearstile. Panime aja 11,03,2019 pereartsile aga vastuvõtule saime alles täna 18,03,2019 .Perearst kahtlustab allergiat ja kirjutas saatekirja allergoloogi juurde Tartusse ja kõik.. Küsisime millest võib olla tingitud kurguvalulikkus ja ärritus ,et äkki on asi hoopis kurgus endas ,vastas perearst et allergiast. On olnud ka nõgestõbi,kuskil aasta tagasi, vahelduva eduga tuleb ja läheb!
Kuna ARSTID kahtlustavad ikkagi allergiat ,siis ei julge ta mitte midagi ka süüa.
Asi on päris tõsine ja segab elamist,ei julge teda üksi mitte kuskile jätta ,kartes et kurguturse võib tagasi tulla ja lõppeda halvasti.. Mis peaks tegema edasi ,et saada täpselt teada kas asi on allergias või siis tõesti on kõris midagi viga?

Lisasin teile pildi ja kirjutasin analüüsid mis EMO-S tehti..
Loodan et oskate suunata mida teha, kas allergia täpsemad vereproovid /nahatestid näitaksid midagi? Kas allergia ikkagi võib põhjustada kurgu ärritust !

Ei ole numbrit allergoloogi juurde veel pannud kuna otsin head arsti kes tõesti huvituks ja tahaks aidata,ning kuna elaame Ida-virumaal siis siia kahjuks artsile minna pole mõtet ,pole elus siit abi saanud. Kõik ütlevad muudkui et kõik korras aga edasi asja uurida ,et milles siis asi ,keegi teha ei viitsi ega taha!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kindlasti on näidustatud allergoloogi konsultatsioon ja uuringud. Kõigepealt on vaja põhjalikku küsitlust, et saada rohkem teada võimalike reaktsiooni esile kutsuvate tegurite kohta. Selle alusel saab planeerida täiendavad uuringud.
Kahjuks kirja teel probleemi lahendada ei saa ja ei ole võimalik anda ka nõuandeid, mida teisiti teha. .
Nõustamiseks oleks vaja rohkem informatsiooni kui on kirjas.

Heade soovidega,
Kjulge