Lapsel allergia, aga mille vastu? 10.11.10 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Lapsel tekkis umbes 2 nädalat tagasi väike punetav lööve vasaku puusa peale. Väikesed punetavad täpid kobaras. Esialgu mõtlesin, et ehk mähkmetest ja hakkasin kasutama püksmähkmeid, et tavalise mähkme krõpsukoht ei hõõruks sinna. Lööve oli kord parem, siis jälle lõi välja ja alates eelmisest reedest hakkas äkitselt vohama. Puusapiirkond on punaseid täppe täis ja lööve hakkab levima ka juba kõhule ja jalgadele, lisaks tekitab see lapsele palju ebameeldivust ja sügeleb. Täna hommikul avastasin, et laps on üle kere karedaid täppe täis, aga need ei ole punased, nagu puusapiirkonnas vaid lihtsalt täpid ka täpi ümbert oleks nagu nahk heledam. Käisime perearsti vastuvõtul, aga tema ei osanud kahjuks midagi arvata, kirjutas Zyrtec-tilkasid ja Sibicort-kreemi. Tundub, et abi nendest pole. Ise me abikaasaga pole ühegi toiduaine suhtes allergilised ja siiani pole aru saanud ka, et lapsel millegi vastu allergia oleks. Sööb samu mis asju, mis alati, putru, Hipp puuvilja purgitoite, võisaia, kanasuppi, lihakastet, kartulit, kohupiima, Gefilus jogurtit jne Ainuke asi, mis söömises muutus, oli paar nädalat tagasi jätkupiima vahetus. Sünnist saadik on laps saanud Aptamil pimasegu ja kunagi pole probleeme esinenud. Nüüd, seoses lapse 1-aastaseks saamisega, hakkasime ostma Aptamil 1+ piimasegu mille konsistents tundub kuidagi palju kangem ja läägem. Eelmisest nädalast jätsime Aptamil 1+ ära ja nüüd joob 3,5 % lehmapiima. Lööve paremaks ikka ei lähe. Äkki on Teil mingeid soovitusi anda, kuidas olukorda parandada või oskate ehk öelda mis allergiaga tegu on? Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Ega väga täpselt oska selle jutu põhjal öelda, millega tegemist. Lööbe nägemine oleks oluline. Sibicorti ja Zyrteci kasutamisest peaks allergia korral abi olema ja soovitan seda ravi veel jätkata. Piimaga löövet ei seosta. Arvesse tulevad ka pesuvahendid, toidulisandid... Kui pereliikmel kellelgi on nahaseent, võis ka see lapsele kanduda...siis aitab klotrimasool kreem. Kandida infektsiooni korral on tavaliselt lööve ka voltides, levib laiali punase servaga. Võite saata pildi E-mailiga: kaja.julge@kliinikum.ee - võib olla saab sellest paremini aru, millega tegemist...