valu rinnus ja seljas 04.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Paar kuud on olnud paremal rinnas (ja samal poolel ja seljas) valu, mis pole tugev kuid on väga häiriv ja ärevaks tegev ning tekitanud üleüldise suure nõrkuse, ärevuse ja väsimuse.

Mitte koguaeg, kuid aeg-ajalt kaasneb ka 37-37,4 palavik. Antud probleem esines ka kevadel, kuid mitte nii intensiivselt ja kadus mõne kuu möödudes (sarnaseid valusid on olnud aeg-ajalt ka aastaid varem).

Kevadest saadik on olnud ka aeg-ajalt kurgus häiriv tunne ning röga köhides on tati sees helepruunikaid röga tükke (olen olnud suitsetaja ligi 20 aastat).

Kevadel käisin teise probleemi tõttu endokrinoloogi juures ja mainisin tol ajal ka seda, tehti kopsuröntgen, kuid öeldi et see korras. Samuti tehti ka tuberkuloosi test, mis oli korras.

Hingamisraskusi otseselt ei tunne, kuid vahest on harva selline tunne, et õhk saab otsa, mis võib olla tingitud ka kaasnevast ärevusest.

Kuna olen mitmel korral perearsti poole antud asjaga pöördunud, kuid see pole kuhugi viinud, siis millise arsti juurde peaksin tasulise teenusena pöörduma? Kas kopsuarst on õige valik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirurina Teid aidata ei oska. Kopsuarst tundub olema mõistlik valik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Näriv valu kolmnurgas ja seljas

Tere.
Vaevlen juba 4 kuud refluksi ja maohädade käes. Algas kõik märtsis peale stressirohket perioodi tükitundega kurgus ja kõrvetistega rinnus. Perearst kirjutas Omep 20 mg , kuid vaevused süvenesid. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mao ja söögitoru vaevused võivad sellis valu põhjustada küll. Kui gastroskoopial leiti söögitorus põletik, siis on küllalt tõenäoline, et tegemist reflukshaigusega. Ordineeritud ravi peaks aitama. Kui ...

Loe edasi

tugev selja põrutus ja 9. roide murd, ima nihketa

Tugevad valuhood seljas iga väiksemagi "vale" liigutuse puhul .(Krambi sarnased). Magada ei saa ka kõva pinna peal . Ainult istudes tukkuda . Tugevate valuhoogude puhul seljas valud ka rinnus .(kord paremal ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Trauma ja luumurru korral on valu kahjuks paratamatu. Peaksite konsulteerima oma perearstiga, kes siis võiks suurendada valuvaigistite doose või määrama tugevamad valuvaigistid.

Loe edasi

vahelihase pôletik?

Umbes kaks kuud on paremal pool rinnus valud hingates ja liigutades, oli vahepeal ka mûkobakter kopsus, kuid ei tea kas see vôib rinnus olevat valu môjutada. Igatahes on see valu hàiriv ja siiani annab ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Valu hingamisel võib olla mitmest põhjusest - kopsupõletik (mis Teil arvatavasti oli), kopsukelme põletik (mis võib eelnevaga kaasneda), roietevaheline neuralgia, lihasvalu, roidemurd jne. Vahelihase ...

Loe edasi

Rinnus torked

Aegajalt on rinnus torked nagu pistaks aga korraks.
Tahaks teada kas on tegu närvivaluga või millegi muuga?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult sellise kirjelduse järgi pole närvivalusid võimalik muudest valu põhjustest eristada. Soovitan pöörduda perearsti poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: