tugev selja põrutus ja 9. roide murd, ima nihketa 28.02.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tugevad valuhood seljas iga väiksemagi "vale" liigutuse puhul .(Krambi sarnased). Magada ei saa ka kõva pinna peal . Ainult istudes tukkuda . Tugevate valuhoogude puhul seljas valud ka rinnus .(kord paremal pool ,siis pitsitus vasakul ) Tõustes ja istudes tugevamad valuhood. Istumisest tõusmisel tekib korraks kramp hingamisel ,mis hiljem möödub.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma ja luumurru korral on valu kahjuks paratamatu. Peaksite konsulteerima oma perearstiga, kes siis võiks suurendada valuvaigistite doose või määrama tugevamad valuvaigistid.