Näriv valu kolmnurgas ja seljas 25.06.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Vaevlen juba 4 kuud refluksi ja maohädade käes. Algas kõik märtsis peale stressirohket perioodi tükitundega kurgus ja kõrvetistega rinnus. Perearst kirjutas Omep 20 mg , kuid vaevused süvenesid. Külastasin aprillis maoarsti, kus midagi ei tuvastatud, vaid kerge punetus söögitoru allosas. Ravi ei määratud. Mai algul käisin Lor arstil, kus diagnoositi põletikuline söögitoru, raviks Nexium. 20 mg õhtuti. See rohi tõi mulle kohutavad kõrvetustunde ja rinnakuvalud. Neid sain võtta 2 päeva, perearst soovitas ravi katki jätta. Aga minu vaevused süvenesid, kõrvetised asendusid jubedate maovalude, tükitundega kurgus, keel on niii valge ja katune, hapu maitse suus. Kohati oli tunne nagu oleks pulk söögitorus. Jubedamad valud on kestnud 1.5 kuud. Perearst saatis ka kõhukoopa ultrahelile, mai lõpus, see oli korras. Aga minul endiselt valud kolmnurgas ja samal kõrgusel seljas. Käisin uuesti 22.juuni gastroskoopial, kus diagnoositi tugev söögitoru põletik ja raviks omep 40 mg hommikul ja õhtul. Kokku 80 mg. Siit ka küsimus: kas söögitoru põletik võib tekitada sellist närivat valu kolmnurgas, mis kiirgub selga? Kui UH kuuaega tagasi oli korras, kas kõhunääre võib siiski neid vaevusi põhjustada või pigem ikka on see näriv valu söögitoru põletikuga seoses? Valu pole tugev, vaid selline näriv ja tuikav.vahel ka torkiv. Ühtlane. Valutab enamasti peale sööki, kuid täna oli näiteks terve öö. Olen juba väga meeleheitel ja perearst ei oska enam mind aidata.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mao ja söögitoru vaevused võivad sellis valu põhjustada küll. Kui gastroskoopial leiti söögitorus põletik, siis on küllalt tõenäoline, et tegemist reflukshaigusega. Ordineeritud ravi peaks aitama. Kui nädalaga paremaks ei lähe, tuleks edasi uurida.