vahelihase pôletik? 30.03.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes kaks kuud on paremal pool rinnus valud hingates ja liigutades, oli vahepeal ka mûkobakter kopsus, kuid ei tea kas see vôib rinnus olevat valu môjutada. Igatahes on see valu hàiriv ja siiani annab tunda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu hingamisel võib olla mitmest põhjusest - kopsupõletik (mis Teil arvatavasti oli), kopsukelme põletik (mis võib eelnevaga kaasneda), roietevaheline neuralgia, lihasvalu, roidemurd jne. Vahelihase probleemist hingamise valu on vähetõenäoline.