valu seljas ja käes 10.11.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere. eilsest saadik on seljas valu mis lõõb edasi kätte. täpsemalt asub õla taga. valu on muutunud järjest suuremaks ja täna juba muutuvad sõrmed tuimaks. vahepeal surisevad. vahepeal täiesti tuimad. millest võiks see tulla ja mida võiks raviks proovida. võimalus on, et olen külma saanud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kiirguv valu viitab radikulaarsele päritolule.Radikuliit, mida tuntakse reeglina selja alaosa haigusena, võib olla kõikides lülisamba osades. Valuvaigistid ja soojaprotseduurid on igati sobivad. Kui paari päevaga partemaks ei lähe, tuleks pöörduda arsti poole.