Songa sümptomid 28.03.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Kui kirurg on palpeerinud väikese songa ühel pool kubemes (mis avaldub aegajalt närvivalu meenutava aistinguna), siis miks lööb vahel samasugune närvivalu aisting ka kubeme teise poolde, mille osas kirurg songa ei diagnoosinud? Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võimalik, et Teil on kahepoolne song. Algav song võib anda vaevusi kuid ei pruugi olla kohe palpeeritav.