kas songa operatsiooniga olles haiguslehel võib käia väljas näiteks poes või üritustel jne. kas sesdus sätestab mingid kohustused? 06.08.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kas songa operatsiooniga olles haiguslehel võib käia väljas näiteks poes või üritustel jne. kas sesdus sätestab mingid kohustused?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Haigusleht peale operatsiooni väljastatakse selleks, et vältida tööga seotud ebasoovitavaid mõjusid taastumise ajal. Songa korral on selleks põhiliselt füüsiline koormus. Poes ja kinos käimist haiguslehel olek kindlasti ei välista. Täpsemateks kommentaarideks tuleks pöörduda juristi poole.