Suure varba paistetus ja valu 25.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millega võib tegu olla? Probleemi algust kirjeldan kaebuste alguse all, kuid nüüd on varvas paistes, väga valus katsudes ja käies (peale toetuda ei saa). Tekkis see trennis päkale astudes valusa sööstuga.
Varvas on alt ka veidi punetav. Röntgen luus muutusi ei näinud, kuid arst ei osanud öelda, mis on viga. Kuna käia saan vaid longates, siis väga sooviksin teada, mis see olla võib. Kaua üldse paistetus võib kesta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üks võimalus on podagra. Selle selgitamiseks tuleks teha vereproov kusihappe sisaldusele. Igal juhul kuulub probleem kas ortopeedia või reumatoloogia valdkonda. Paistetuse kestvust pole võimalik prognoosida, kuna põhjus pole selge.