Suure varba küüne probleem 20.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul on suure varba küüne kasvu kohalt ümbritsev nahk pisut tursunud ja katsudes valulik. Olen märganud, et küüs ei kasva hästi ja pigem on muutunud pisut paksemaks. Kunagi on mul juba suure varba küüs mõlemal jalal ära tulnud/võetud. Mõlemal juhul trauma tagajärjel, kuna lõin ära varba. Siis käisin traumapunktis, kuna valu oli nii suur, et käia ei saanud. Hetkel sellist valu ei ole, kuid näen, et nagu mingi ummistus oleks, et küüs ei kasva ja ümbert pisut turses ja natuke valulik. Kuhu arstile peaksin pöörduma, kas nahaarstile või kirurgile?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise hädaga peaks pöörduma siiski kirurgi poole. Tegu võib olla ka küüneseenega, kuid see ei tohiks valu anda. Tundub, et tegu sissekasvanud küünega.