Tugev valu jalapealsel. 22.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Abikaasal oli aasta tagasi suure varba murd paremal jalal. Tugevad valuhood kestsid vaheldumisi pea aasta. Ning moodus lõpuks ilma ravita. Eelmisest suvest tekkis kerge valu ka teise jala suure varbasse. Valu on muutunud aina tugevamaks tänaseks. Ning kohati kiirgab ka põlve. Valukohaks on kerge paistetus ning kergelt ka punetav. Oleme käinud perearsti juures mitmeid kordi tema valuga ning arvati tulenevat keha happelisusest (pH 5.5). Vaatamata aluselisele dieedile ja Voltairenile pole tugev valu järele andnud. Valu ei ole pidev vaid kõige tugevam õhtuti ja vara-öösel. Palaviku ei ole. Kas oskate nõu anda, kuidas saaks kaasat aidata?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

probleem pigem ortopeediline või reumatoloogiline. Mina vaid üldkirurg.
Suure varba valu võib olla podagra. Selle kinnitamiseks/ümberlükkamiseks oleks vajalik kusihappe analüüsi tegemine. Midagi rohkema arvamiseks oleks vajalik ka patsiendi ülevaatus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Pimesool

Paremal all kõhus tugev valu ja parempoolne munand valutab ja suur

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pimesool rahvakeeli ehk ussripiku põletik harilikult munandi suurenemist ja valu ei anna. Pigem on tegu orhiiidi e. munandipõletikuga. Peaksite pöörduma perearsti poole.

Loe edasi

Valu roiete all

Tere! Mul esineb periooditi valu roiete all, kord vasakul pool, kord paremal. Sageli öösiti. Valu ei ole väga tugev, pigem selline tuim valu, kuid öösel ajab siiski üles ja häirib. Periooditi on roiete ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Gastriit on üks võimalikest vaevuste põhjustest. Soovitan pöörduda perearsti poole.

Loe edasi

Tere. Ülekoormasin aiatöödega parema kätt. valutab randme. Kaks päeva oli tugev valu.

Tere. Ülekoormasin aiatöödega parema kätt. valutab randme. Kaks päeva oli tugev valu. Leidsin asend, et ei valu, kuid sõrmed olid paindumas. Kahe päeva pärast valu oli vähem, kuid sõrmed ei siruta. Tegin ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kuna põhjuseks on ülekoormus, siis peaks igasugusest pingutusest hoiduma, kuni valu kadumiseni. Ööseks soovitan kampriõli kompressi.

Loe edasi

Külje valu

Paremas pooles tugev valu tihti mul on neerukivid avastatud kas see valu võib olla sellest.Isegi pikali olles on tugev valu sees.Paluks abi mida teha.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Raske on ainult kirjelduse järgi öelda, millest valu põhjustatud on. Neerukivid on üks variant. Selle puhul soovitaks pöörduda EMO-sse - uriini analüüs selle puhul on diagnostiline.

Loe edasi

Hallux Valgus ja tugev valu

Kas saaks hallux valguse valu vastu abi? Näiteks kas aitaks kortisooni süst? Valuvaigistid, geelid ei aita.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Hallux valgus iseenesest ei tohiks valutada. Valu tekib põletikust, mis jalanõude survest võib tekkida. vahel on vaja ka kirurgiliselt sekkuda. Peaksite näitama ortopeedile.

Loe edasi

Suured valud nabapiirkonnas

Neli päeva tagasi tundsin kükitades ning põlvesid vastu kõhtu pannes naba piirkonnas valu, alguses valu ei olnud tugev, pigem häiriv.
Valu on iga päevaga aina süvenenud, nüüd juba tugev valu naba ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Süveneva kõhuvalu puhul peaks kindlasti näitama end arstile - alustama peaks perearstist. Arvesse tulevad paljud haigused apenditsiidist kuni pitsunud nabasongani. Ainult toodud kirjelduse järgi pole kahjuks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: