Tugev valu jalapealsel. 22.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Abikaasal oli aasta tagasi suure varba murd paremal jalal. Tugevad valuhood kestsid vaheldumisi pea aasta. Ning moodus lõpuks ilma ravita. Eelmisest suvest tekkis kerge valu ka teise jala suure varbasse. Valu on muutunud aina tugevamaks tänaseks. Ning kohati kiirgab ka põlve. Valukohaks on kerge paistetus ning kergelt ka punetav. Oleme käinud perearsti juures mitmeid kordi tema valuga ning arvati tulenevat keha happelisusest (pH 5.5). Vaatamata aluselisele dieedile ja Voltairenile pole tugev valu järele andnud. Valu ei ole pidev vaid kõige tugevam õhtuti ja vara-öösel. Palaviku ei ole. Kas oskate nõu anda, kuidas saaks kaasat aidata?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

probleem pigem ortopeediline või reumatoloogiline. Mina vaid üldkirurg.
Suure varba valu võib olla podagra. Selle kinnitamiseks/ümberlükkamiseks oleks vajalik kusihappe analüüsi tegemine. Midagi rohkema arvamiseks oleks vajalik ka patsiendi ülevaatus.