organite müük 15.02.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere pöördun teie juurde sellise küsimusega,et kas ma saan praegu oma organeid müüa ja need siirdatakse peale minu surma kellelegi,aga raha makatakse mulle mu elu eal ja mis selleks tegema peab,ning tänan teid vastuse eest juba ette.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellist tehingut minu teada kuskil maailmas ei tehta (kui siis illlegaalselt põranda all). Organite müük/ost on ebaeetiline ja seetõttu lubatakse elusdoonorlus ka vaid lähisugulaste puhul, et välistada rahalised tehingud. Kui organeid võetakse ajusurmas viibivatelt kodanikelt siirdamiseks, siis samuti ei maksta sugulastele.