kõhuga mure 08.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere dokto Jaan Tapp
Mul on mure kõhuga, kestnud juba pea neli kuud. Kõhus on selline ebamugavustunne , vahel oleks nagu kõht kõva vahel koriseb vahel on kõht nagu lahti vahel tuleb sealt nagu mingit lima sellist sülje moodi ja läbipaistvat vahel natuke valutab vahel valutab külgede pealt vöö kohast ja aegajalt sügeleb ka pärakas. See asi sai alguse peale ägedat kõhuviirust ja peale selle on veel kaks korda tugevaid kramppe olnud.
On tehtud mitmed vereproovid(ka keemiline veri ja laktoosi taluvuse test)
uriiniproov, siis pärasoole uuring mingi aparaadiga, gastroskoopia ja ultraeli uuring. Kõik on olnud korras. Gastroskoopiaga leiti GERD. Proktolog ütles ainul et sooled on spasmis,ja et see asi on mul peas kinni.Aga kõht ikka valutab. Nüüd viimased paar päeva on olnud väike palavik kui natuke higistad aga õhtuks on alati temperatuur pigem madal kui kõrge, sammuti on tekkinud õhupuudus vahel ja suukuivus ka uni on äiretega ning üsna sageli on külm. Mis uuringuid ma veel tegema peaks, et kindel olla, et seal midagi paha ei kasvaks ja mis see olla võib. Kuidas saab tulla teie vastuvõtule? Olen 38.a mees.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kardan, et kõik uuringud Teie haiguse selgitamiseks on juba tehtud. Ilma Teid nägemata, ei oska kindlasti midagi lisada. Minu vastuvõtule saab tulla perearsti saatekirjaga ja ette registreerides telef. 5171135