Tromb ja uus rasedus 12.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Seda teemat on vist siin natuke juba puudutatud aga siiski..
2003 aasta märtsis tekkis mul keisrilõike tagajärjel süvaveenide tromboos!
Marevani võtan 6 mg päevas siiani, kuna jälg tekitab pingutamisel valu ning on jämedam kui terve jalg.Samuti on kahjustatud veenides verevool endiselt minimaalne!
Küsimus ise on - kas uus rasedus on üldse mõeldav, kui pean võib olla marevani võtma kogu elu ning veenides verevool väike (lootele kahjulik?) , sest taastumine võib võtta ju aastaid .Soov uuesti
laps sünnitada on suur!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igal juhul rasestudes peate arvestama tunduvalt suurema riskiga - seda nii enda tervise kui ka loote seisukohalt. See, et verevool jalaveenides kehva on tegelikult loodet ei kahjusta - loote jaoks tulevad veresooned mujalt ja nendes on verevool sõltumatu jalgades toimuvast. Asi on aga selles, et marevani süües ja rasestudes on rida ohtusid, mida tuleb silmas pidada ja samal ajal väga range reziimi peal olla. Kas siiski riskile minna ja kuidas raseduse ajal käituda-ravi jätkata peaksite günekoloogiga arutama. Põhimõtteliselt peaks Teil lapse saamine siiski võimalik olema.