pärasoole veeenilaiend ja pärasoole lõhe 25.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ning abi oodates!

2 assatase väga istuva tööviisi tõttua (12 t päevas) sain endale pärasoole lõhed (väikesed, valused) ja pärasoole otseses ümbruses veenilaiendi, mis suureneb. Ning ka pidevalt häiriva sügeleva pärasooleümruse, mis on kohutav ja mille tõttu ärkan ka öösiti kell 4 üles jne. Mis takistab juba normaalset elamist, väljapuhkamist ja päevast töövõimet.

Erialaarsti uuring kinnitas sama ja ainus ravi oli: TSINKSALV!?Palusin täiendavat uuringut. Vastati: võibolla on ka allergia. Ja kogu lugu.
Mis aga sügelust ju ära ei võta ja pole ka lõhesid parandanud. Kergendab vaid veidi.
MIDA SIIS NÜÜD TEHA? Olen 48.a. normaalne, vitaalne naine (tõsi küll algavate kllimaksi nähtudega, naha kuivus jne.)
Kuhu pöörduda, mida teha? Mis analüüsid võiksin-peaksin tegema. Kas veenilaiend võib tekitada sügelust või on seal veel midagi hullemat?
Ette tänades S.K. Tartust

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pärakupiirkonna sügelus võib olla ka omaette haigus, ka ilma hemorroidideta ja lõhedeta. Kui Te olete erialaarsti juures käinud, siis minult Te kirja teel vaevalt paremat nõu saate. Et midagi arvata ja soovitada, pean ise siiski olukorda nägema. Kui Te eelmise arstiga rahul ei ole, võiksite küsida kellegi teise arvamust.