Valu ja kühm kubemepiirkonnas 23.11.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi hakkasin tundma pidevat väsimust ja enesetunne läks halvaks - nõrkus, kerge iiveldustunne, ärevus, kurgus tundsin nagu mingit klompi... Kuna palavikku ei olnud, arvasin, et tegemist on sügisväsimusega, aga olukord läks aina hullemaks. Otsustasin minna arsti ülevaatusele, kus mul avasti Epstein-Barri viirus, anti-Chlamydia pneumoniae igG 31, anti-Helicobacter pylori igG 165. Lisaks otsustasin kontrollida ka eesnääret (kontrollin seda kord aastas, kuna minevikus põdesin prostatiiti) ja selgus, et ka eesnääre on põletikuline.
Hetkel saan ravi eesnäärme põletiku vastu ja viirusevastast ravi. Seoses Helicobacteriga magu veel kontrollitakse ja ravi määratud ei ole. Samas märkasin, et paremale kubemepiirkonda on mul tekkinud mingisugune kühm. Katsudes just haiget ei tee, aga muidu on pidevalt selline tuim valu. Öösiti nagu kohe põletaks (võibolla "põletaks" on palju öeldud, aga teistmoodi ma seda kirjeldada ei oska). Naine ütles, kühmu näol on tegemist suurenenud lümfisõlmega. Paar päeva tagasi hakkasid valutama ka põlveõndlad, eriti just parem jalg.
Küsimus oleks, et kas see suurenenud lümf, eesnäärme põletik ja need viirused võivad olla omavahel seotud või peaksin ma tegema mingeid täiendavaid uuringuid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuigi küsimus pole päris erialaline, siis avaldan vaid oma arvamust, mida ei maksa võtta puhta kullana. Kirjeldatu võib olla kõik omavahel seoses. Kinnituseks oleks see, kui raviga kõik vaevused /sümptomid pikkamööda kaovad.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Kühm randmel

Tervist,

Selline küsimus on tekkinud kühm randmele, nagu pildilt näha. Oskate öelda, mis sellega tuleks teha ja kelle poole pöörduda? Kuna tegelen jõusaali treeningutega, mis tõttu ta segab ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võiks olla ganglioniga, eesti keeles "kooljaluu". Pöörduda tuleks ortopeedile.

Loe edasi

Kand

Mul tekkis nädal aega tagasi kanna peale kõva kühm. Alguses 2 päeva ta kiheles aga nüüd enam mitte. Valu ei ole. Nüüd on ainult kühm järgi. Kas võib tegu olla kukekannusega?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kukekannus on luuline eksostoos kanna all. Teie poolt kirjeldatud moodustis on aga nahal - seega ei tohiks tegu olla kukekannusega.

Loe edasi

Põlvetrauma

Tere!
Olen 15-aastane poiss. Jaanuaris kukkusin suusatades ja nii, et suusa rant jäi vasaku jala põlve alla. Peale seda suusatasin veel edasi, kuid põlve alaosas oli valu. Jalga uurides avastasin, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui valu ei ole ja sportimist ei sega, siis pole vaja sellele tähelepanu pöörata. Selline moodustis võib olla luureaktsioon traumale. Kui ikka jääte muretsema, siis võiksite näidata ortopeedile.

Loe edasi

Kühm peas

Tere!

Olen 21-aastane noormees. Umbes 8 aastat tagasi tekkis mul kõrva taha väike sõrmeotsa suurune kühm ja see on olnud seal muutumatult praeguseni. Selline üsna pehme ja naha all liikuv ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui Teile öeldi, et tegemist on lümfisõlmega, siis seda nägemata ma seda kummutada ei saa. Kui 8 aasta jooksul Teil sellega probleeme pole olnud, siis midagi ohtlikku sellest tekkida ei saa ja midagi ette ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi