Tuim valu vasakul ribide all 29.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist, dr. Tepp,
Sooviksin saada Teie arvamust oma murele, mille lühidalt küsimuse teema alla sisestasin. Mure on vaevanud vahelduva eduga 2 kuud, kuu aega tagasi tehti vaagnaluust MRT, kuna neuroloog kahtlustas niudeluuharja murdu lapse vasakul puusal tassimisest ( ise olen suht pisike naisterahvas ja laps 11 kg ja alles hakkab seismist proovima), see diagnoos aga osutus negatiivseks, küllaga oli uuringus näha lülide vahelise diski ahanemist spinaalkanali suunas, aga hetkel sellega midagi ette ei võeta, et võib-olla sealt ka see kerge tuim valu. Samuti tehti kõhukoopa UH, mis oli samuti patoloogiata.
Valu aga endiselt olemas ja häirib tugevasti igapäevatoimetusi ja muretut olemist. Mis oleks teie soovitus, kelle poole peaks veel pöörduma ja milliseid edasisi uuringuid oleks vaja teha, et leida valu allikas või ongi lihtsalt tegemist suurenenud koormusega ühele küljele ( lapse tassimisest) ja sealt ka see häiriv valu?!
Ette tänades Teid tagasiside eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna kirjeldate, et MRT uuringul leiti spinaalkanali ahenemine, siis on see minu arvates küllaldaseks valude tekke põhjuseks. . Lapsekandmine võiis valu lihtsalt vallandada. Selles küsimuses ennast eksperdiks kuidagi pidada ei saa. Seepärast soovitan küsida kellegi teise neuroloogi (või neurokirurgi) arvamust. ja kui veel mnidagi soovitada, siis loobuda lapse sellisel moel kandmisest ja hakata ujumas käima - aitab paljude seljahädade korral.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Valu vasaku külje rinnalihase taga

Tere, Mure selline et nüüd mitu kuud on olnud pea iga päev aegajalt tuim valu vasakul küljel rinnalihase vasaku ääre all. lihase valu tõenäoliselt see ei ole, sest tundub see on sügavamal, u roide peal ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selline valu võib olla põhjustatud südame probleemidest. Soovitan pöörduda perearstile põhjuste selgitamiseks.

Loe edasi

paremal pool rinna all ribites valud ????

Tere olen 25.a. ja müll nädal aega paremal poole rinna all ribide juures valutab ???

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult valu järgi pole kahjuks võimalik öelda, mis valutab. Võimalik on närvivalu, kopsukelme põletik, sapikivid jpm. Kui ikka üle ei lähe soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule.

Loe edasi

kõht

etere. mis see võib olla. vasakul all alakõhus aeg-ajalt torgib tuim valu. annab siis järgi kui käin massööri juures ja lasen antud kohta tugevalt masseerida.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tõenäoliselt peaks tegu olema lihasvaluga. Muud valud masseerimisega paremaks ei tohiks minna.

Loe edasi

Tuim valu alakõhus

Juba teist päeva on mul vasakul pool alakõhus tuim vahepeal tuksuv valu, samas on kõhulahtisus ning toit ajab iiveldama. samas käib ka pea ringi.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võiks olla soolepõletikuga. Põhjuseks võib olla mikroob või ka viirus. Harilikult paranevad sellised asjad iseenesest paari päevaga. Kui seda ei juhtu, peaksite pöörduma perearsti vastuvõtule.

Loe edasi

ülakõhuvalu vasakul pool

Millele võib viidata pikema perioodi ajal püsinud kohatine tuim valu, pakitsus ja ebamugavus ülakõhus ribide all pigem nabast veidike vasakul pool, ei ole mugav magada vasakul küljel ega kummarduda ette. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mida Te mõtlete surbe all? Kui peate silmas kõhu palpatsiooni, siis haavand võib valus olla küll. haavandi kindlakstegemiseks oleks vaja teha gastroskoopia.

Loe edasi

Munataoline moodustis ribide juures

Mul tekkis mingi munataoline asi vasakule poole ribide juurde. Kui seda katsuda, siis on see suht kõva. Alguses, kui see tuli, siis tundsin tugevat valu selle koha peal, aga nüüd ei valuta.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata/katsumata ei julgeks arvamust avaldada. Soovitan näidata perearstile.

Loe edasi

Kas see võib olla põrn?

Tere, ma ei tea kelle juurde pöörduda, see hakkas pihta umbes 3 aastat tagasi vasakul poolel.
Ribide all on pidevalt häiriv suruv tunne, käisin gastroenteroloogi juures, ta tegi analüüsid ja analüüs ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Põrn inimnesele valu tavaliselt ei tee. Päris välistada seda siiski ei saa. Põrn paikneb inimesel vasaku roidekaare taga difragma all. UH uuringuga saaks põrna haiguse välistada.

Loe edasi

Valu paremal kõhus-uuringud!?

Tere!
Mind on piinanud viimased 4 kuud ebamäärased kõhu-, puusa- ja seljavalud paremal küljel. Valu on selline tuim ja hootine. Vereanalüüsid, peitevere analüüsid, kõhukoopa UH ja MRT vaagnast on ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kuna MRT pole vist tehtud kogu kõhust, siis on CT tegemisel kindlasti mõte. UH-ga saab avastada suhteliselt suuri protsesse kõhukoopas, CT-ga saab ka palju väiksemaid haiguskoldeid leida. Lisaks on UH ...

Loe edasi

Ebamugav tunne ribide all

Umbes 2 nädalat on mul ebamugav tunne ribide all vasakul poolel. Valus ei ole, pigem ebamugav. Pidevalt on soov ennast sirutada, sest miskit segab seal. Anatoomiliselt peaks seal asuma magu. Mis arstile ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Alustama peaks perearstist, kes siis otsustab kas on vaja uuringuid või konsulteerida mingi kitsama eriala spetsialistiga.

Loe edasi

Kõhuvalu

Tere! Kolm kuud tagasi hakkas mul kõht valutama. Selline tuim ja ühtlane valu. Valu asukoht on vasakul pool alumiste ribide ja puusakondi vahel. Vahepeal on valu otse ribide all. Valu leevendub kui käin ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie poolt pakutud "lõhkilõikamine" oleks küll äärmine võimalus, mida kaasajal kasutatakse harva. Võimalik on veel kompuuteruuring . Soovitaksin pöörduda sama arsti poole, kes juba on tegelenud Teiega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: