Valud vasakul pool ribide all 15.07.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul hakkas eile valutama vasakult poolt ribide alt. Pikali olles on valus igatmoodi, ainult selili pole nii suur valu. See valu on peaaegu koguaeg, kuid suureneb kui sissehingata sügavalt, haigutada, aevastada jms. Vahepeal on tunda seda valu ka õlas. See on nagu pistlik või terav suruv valu. Samuti on minu vasakud ribid natukene rohkem välja tulnud või vähemalt seal kus valu esineb on lihtsalt küngas, kuid paremalt poolt katsudes on kõik sile. Võtsin ka valuvaigisteid enne magamaminekut, kuid need väga ei aidanud. Hommikul oli kõige valusam. Kas oskaksite öelda, millega võib olla tegu või kuhu arsti juurde peaksin pöörduma. Kas EMO-sse oleks mõtekas minna?
Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult valu kirjelduse järgi pole diagnoosimine võimalik. Kõne alla tuleb närvivalu aga ka kopsukelmega seotud valu. Kui palavikku ei ole, siis pole EMO-sse mõttekas minna. Peaksite alustama oma perearstist.