Raskustunne jalgades ja kõrge pulss. 09.11.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Suvel diagnoositi paremal jalal puudulik veen ja veresoontekirurgi juurde on aeg alles veebruaris. Teen nädalas 3-4 korda kiirkõndi ja nüüd siis olen mures. Umbes 10 minuti kõnni järel tekib jalgades raskustunne ja pulss tõuseb kiiresti üle 180. Pulss hakkab kiiresti ka langema, kui olen kohapeal seisnud umbes 20 sekundit. Rinnus valu pole olnud. Milles võib probleem olla ja mis uuringuid võiks lasta teha?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Mul on tunne, et praegu ajab Teid segadusse mitu erinevat asja, mis omavahel seotud ei ole.
Suvel diagnoositud muutus on seotud ilmselt tavalise veenilaiendiga - eelkõige on see kosmeetiline muutus (väljaarvatud üksikud juhud, mille puhul on tekkinud nahakahjustus jäsemel).
Jalgade subjektiivsed kaebused, seal hulgas ka raskustunne jalgades, on eelkõige seotud radikulopaatiaga (probleem on nimme piirkonnas).
Eraldi teema on füüsilisel koormusel tekkiv tahhükardia - see, et pulss läheb väga kiireks.
Kõige parem oleks, kui Te kõiki asju ühte kokku ei köidaks ja laseksite oma perearstil tema enda otsuse järgi aidata. See tähendab, et perearst otsustab, milline sümptom on praegu kõige olulisem ja vastavalt sellele ka kas/ milliseid uuringuid vajate. Teie osa oleks rahulikult oma kaebustest rääkida ja mitte enda arvates õiges suunas (aga tegelikult täitsa vales) oma perearsti lükata.

Loodan, et minu soovitus aitab Teid!

Veronika Palmiste