Veenilaiend kubemes 04.09.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Kas annab midagi ette võtta veenilaiendiga ühel pool kubemes, kuna maanteerattasõit on muutunud väga valusaks. Tegelen võistlusspordiga ja sportimist ja võistlemist lõpetada ei sooviks.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

"Kube" on tavaliselt inimeste jaoks lai mõiste, seega riskin ja ütlen, et on küll võimalik korrigeerida.
Samas kahtlen, kas kõik valu sellest veenilaiendist ikkagi on. Kui veenilaiend ei ole punetav, kuumav ja tükkis, siis pole põhjust selliseks valusündroomiks selle poolt, vaid põhjus võiks olla kuskit mujal. Eriti arvestades sundasendit, milles sporti teete.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg