Diagnoosimata jäänud veeni/süvaveeni tromb/põletik? 13.07.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Pöördusin teie poole mõned päevad tagasi tõmblevate jalasääre veenide pärast. Sain soovituse taastusraviks. Vaatasin enda pöördumisi/küsimusi/kaebusi/kirjeldusi erinevatele meditsiinitöötajatele ja perearstile alates 10.04.23.a. Kaebuste jk:
1. Sain tohutu emotsionaalse stressi emaga arstil käies 06.04.23 kui öeldi ,et teda pole kauaks.Arsti kabineti ukse taga hakkas mul halb.
2.Paremasse jalasäärde tekkis valu.
3. Väga tavalist treeninharjutust sooritades olid parema jala veenid valusad!
4.Kohutav enesetunne rindkeres ca 1nädal peale jalavalu.
5.Tekkis parema jalga valu ja sõrmedega vajutades vastu säärekonti ja reietagalihase sisse oli mingi soon valus!Süvaveen?
6. Edasi ei saanud istuda ,sest jalg jooksis justkui täis ja säär tõmbles. Põlvikuga tundus paistes aga mõõtes oli teisest veidi kõhnem.
7. Edasi otsisin meeleheitlikult abi.
EVC,EMO,Kõhuvalukliinik,EMO,Confido ja sekka perearsti.
Kahjuks oli olid valdav osa läbivaatuse sooritanutest mitte eestikeelse emakeelega inimesed kes klammerdusid minu kirjeldusse valesti. Ma ei "vigastanud" ennast treeningul vaid "tundsin valu"! See on suur vahe.
Valu säärelihasest mis andis eriti põlvikut kandes tunda kadus 20.06.23.a paiku ehk 2kuud peale esimesi aistinguid.
29.06.23 tulin hispaaniasse puhkama ja lootsin siit tervena tagasi tulla 20.07.23.a ,sest kõik kinnitasid ,et mu veenid on korras.
Malikov,Vilkevitsus jne.
Siiani ikkagi istuda ei saa ,sest koheselt algab päremas sääres surve. Pikali olles sääred tõmblevad.Jalaveenid suurenenud ja pakitsus.Liigne toonus ja veretäpilised sääred.
Kas ilmselt süvaveenide klapid ei pea ja uputavad? Kes mul need uuesti üle vaataks?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjeldate tundlikushäiret - ka mina soovitaksin pöörduda taastusraviarsti juurde. Selliseid kaebus ei põhjusta mingi veeniprobleem - lisauuringute ostmisest Teie kaebused ei parane.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg