pärast veenilaiendie operatsiooni 17.09.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli veenilaiendite operatsioon paremal jalal, sisselõikeid 10, kõige hullem piirkond oli säärel siseküljel, siiamaani on jalg väga edukalt paranenud, niidid välja tõmmatud, ning sinikad jalal üllatavalt kiiresti kadunud, mõned üksikud jäänud, määrin regulaarselt lioton 1000 geeli nii hommikul, kui ka õhtul ning kannan rõhksidet. Jalg ei valuta. Muret tekitab ainult üks asi sääre piirkonnas kus on sisselõige sõrmega katsudes on tunda seal kerget pinget ning paksemat veeni, valu ei tekita ning silmaga näha jala nahal pole, kas muretsemiseks pole põhjust?

Lugupidamisega!

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Arvan, et Te ei ea muretsema - ilmselt on tegemst sügavamal naha all oleva hematoomiga. Kindlasti märkate varsti slelehe sinika esiletulekut, ka see on normaalne nähtus. Võite sellele kohale teha kompressi kampriõliga või siis määrite näitek nädal Lioton-geeliga. Samuti soovitan jätkata kompressiooniga - kas siis sukk või side. Kui probleem süveneb või olete väga mures, on kindlastimõistlik võtta ühendust oma kirurgiga - mõnikord on vaja lihtsalt korraks üle vaadata.

Tervitades,
Veronika Palmiste