Veenipõletik käel 28.05.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline,et 2 nädalat tagasi lõi mul käe paiste, biitsepsi juurest. Kestis 3 päeva see paistetus ja valu ning siis taandus. Praeguseks on jäänud terve käe pikkuses üks veen kivikõvaks, valu enam ei tee kuid ebamugav on, kui terve suur veen on nagu kivist ja nahast oluliselt kõrgemal. Millega võib olla tegu? Perearst soovitas liotoniga määrida ja südameaspiriini võtta.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Ilmselt on tegemist pindmise veeni seina põletikuga ehk tromboflebiidiga. Lokaalne ravi on määratud, mina jätkaks sellega. Kui olete valmis natuke vaeva nägema, soovitan ka kampriõlilahusega kompressi haigele kohale ööseks.
Tromboflebiidist paranemine (nii, et jälge ei oleks) võtab vähemalt nädalaid, kui mitte kuid.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg