Veresooned turses, veenilaiendid 12.12.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on järgmine. Mul on väga palju veenilaiendeid jalgadel. Teist last oodates läks asi päris hulluks, jalad läksid väga inetuks. Turses veresooned tekkisid lisaks jalgadele veel intiimpiirkonda. Käisin vasoloogi vastuvõtul, kus tehti ultraheli ja öeldi, et on vaja operatsiooni, aga et enne sünnitust ei saa midagi teha. Nüüd kus laps on juba 1,5a ja ma enam ei imeta, peaksin minema uuesti vasoloogi juurde, aga pole veel aega saanud.
Minu mure on aga selles, et paar nädalat tagasi tekkis parema käe sõrmele valulik, sinine, turses veresoon, veidi aja pärast kadus ja asemele tekkis punane laik, tundus justkui veresoon oleks lõhkenud ja naha all veri laiali valgunud. Mõned päevad hiljem kadus. Umbes nädal pärast seda nn lõhkemist tekkis sama käe nukkide vahele suur turses veresoon, käsi läks paiste ja siniseks selle koha pealt ja on ikka veel valulik ja paistes, nüüd juba 2 nädalat. Haarata on valus, jne. Täna juhtus aga selline asi, et parem poolne rinnanibu muutus hellaks ja valulikuks. Lähemalt uurides leidsin nibu äärest ja pealt sinised tursunud veresooned. Miks need tekivad ja mida tegema peaks, kelle poole pöörduma peaks?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veresoontekirurgina oskaksin tegeleda ainult Teie veenilaienditega, kõigi muude kaebuste osas olen relvitu.
Kui kaebused ei ole seotud ainult jalal olevate veenilaienditega, soovitan ühendust pidada pigem perearstiga, kuni midagi konkreetsemat välja kujuneb, mille alusel oleks selge, millist spetsialisti vajate.

Veronika Palmiste