Rasedus pärast veenilaiendite operatsiooni 26.04.19 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mulle tehti veenilaiendite eemaldamise operatsioon - ühel jalal eemaldati kogu saphena magna põhitüvi ja lisaks külgnevad veenikomud. Sisselõiked on kubeme juures, pahkluu juures ja sääre peal. Operatsioonist on möödas kuu. Soovin teada, kas veenilaiendite operatsiooni järgselt on mingeid piiranguid rasestumiseks? Ehk kas on mingi soovituslik aeg, mille jooksul peaks rasedusest hoiduma. Kui rasestumine toimub paari kuu jooksul pärast operatsiooni, millised riskid võivad sellega kaasneda?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kui operatsioonist taastumine on normaalne, siis ei peaks olema mingeid põhjuseid soovi korral rasestumiseks.

Veronika Palmiste