Puukentsefaliidi vaktsiini toimest 27.03.20 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Märtsi algul sain esimese kaitsevaktsiini süsti puukentsefaliidi vastu. Järgmise pidin saama mõned päevad tagasi, aga eriolukorra tõttu on kõik broneeritud arsti ajad tühistatud. Mida see tähendab minu jaoks: kas aeg kahe süsti vahel peab olema täpselt kuu aega ja kui see venib teadmata pikaks, siis kaotab ka esimene süst mõju?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui puukentsefaliidi kahe esimese süsti vahe läheb ettenähtust pikemaks, siis sellest ei juhtu midagi halba.
Teine süst tuleb teha esimesel võimalusel.