Mitme vaktsiiniga immuniseerimine 26.08.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

1) Kuivõrd hea on tuulerõugete vastase vaktsiini kaitse, kui manustada 0-a 12-k vanuses - kas vaktsineerida või lasta lapsel läbi põdeda?
2) Kas saab ja kuivõrd tõhus on vaktsineerida 0-a 12-k last samaaegselt leetrite-mumpsi-punetiste, tuulerõugete ja puukentsefaliidi vastu? Kui ei saa, kuidas neid 3 vaktsiini omavahel paremini ajastada?
Eelnevad kalendrivaktsiinid saadud, lisaks immuniseeritud pneumokokknakkuse vastu. Laps terve, areng eakohane.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

1. Mina soovitaksin tuulerõugete vastu vaktsineerida, kuna haigusel võivad esineda küll harvad, aga tõsised tüsistused. Vaktsineeritakse 2 doosiga.
2. Soovitan manustada kõik vaktsiinid eraldi: leetrite-mumpsi ja punetiste vaktsiini ja tuulerõugete vaktsiini manustamise vahe peab olema vähemalt 1 kuu, kuna tegemist on elusvaktsiinidega.
Puukentsefaliidi vaktsiini vastu võiksite vaktsineerimist alustada kevadel.