Puukentsefaliidi vaktsiin ja muna allergia 11.06.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsel on 5-aastaselt diagnoositud munaallergia (Hetkel on laps 9-aastane). Allergia esineb siiani, rohke muna tarbimise korral tekib nahale lööve. Kõik muud korralised vaktsiinid on ta saanud ja kõrvalnähte ei ole esinenud. Kas talle tohiks teha puukentsefaliidi vaktsiini?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Munaallergia ei ole vastunäidustatud puukentsefaliidi vastu vaktsineerimisel. Last tohib vaktsineerida.