Teetanus 14.06.15 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Torkasin kaks nädalat tagasi roostes okastraadiga näppu, pindmine torge, verd jooksis.
Ei mõelnud kohe teetanuse süsti peale, tegin selle eelmine nädal neljapäeval.
Kas jäin selle tegemisega hiljaks?
Olen lapsepõlves läbinud kõik vaktsiinid aga teetanuse vaktsiin on pikendamata.
Kaebusi hetkel ei ole aga hirm on küll.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Õnneks on teetanus väga harv haigus ning Eestis igal aastal teetanust ei diagnoosita või diagnoositakse 1 juht aastas. Kui te olete lapsepõlves kalendrijärgselt vaktsineeritud, siis on võimalik, et mingil määral on kaitse teil olemas. Lisaks olete te (küll väikese hilinemisega) praeguseks vaktsineeritud.
Tõenäosus, et te haigestute, on hetkel küll väga väike.