Vaktsiini kõrvalmõju 10.07.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Minu 3-kuusele beebile on tehtud viisikvaktsiin (difteeria, teetanus, läkakõha, poliomüeliidi, Haemphilus influenzae, B-viirushepatiidi vastu). Vaktsineerimisele järgneva päeva öösel tekkisid lapsel uinumise ajal tugevad tahtmatud käte tõmblused (nö "rähmas" läbi une). Pidin lausa käsi tekiga kinni hoidma, et ta magama saaks jääda. Varasemalt selliseid tõmblusi tal ei olnud.
Tasapisi on need tõmblused hakanud ära kaduma.

Nüüd hakkab kätte jõudma 4,5 kuu vaktsiini kord.

Kas võib olla, et minu laps on vaktiini mõjule liiga tundlik ja need tõmblused on vaktsiini kõrvalmõju? Olen kuulnud, et osad arstid soovitavad neid lastel, kellel tekivad tõmblused, vaktsineerimine edasi lükata. Mida soovitate?

Ette tänades

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Vabandan vastamise viibimise pärast - olin puhkusel ja ma ei saanud teie küsimusest õigel ajal teada.
Last nägemata ja tema varasemat lugu teadmata on väga keeruline nõu anda. Tõenäoliselt konsulteeriksin mina enne lapse vaktsineerimise jätkamist lasteneuroloogiga. Seda saab teie perearst teha mugavalt, e-konsultatsiooni kasutades, kui ta seda vajalikuks peab.
Kõik perearstid ja pereõed saavad iga 5 aasta järel väga põhjaliku vaktsineerimise koolituse. Ma usun, et ka teie perearst on selle koolituse läbinud. Usun, et saate teemat temaga arutada ja üheskoos otsustada, mis on teie lapse jaoks parim valik.

Lugupidamisega
Karmen