Leetrid-mumps-punetised 10.01.13 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Mul on laps vaktsineeritud leetrid-mumps-punetised üheaastaselt....kuid seda ma ei mäletanud ning arvasin, et tegemata. Niisiis lasin arstil teha veel kaheaastaselt sama vaktsiini. Kuna elasime siis välismaal ja sellest tekkis ka minul segadus. On see nüüd mu lapsele kuidagi kahjulik ja kas 13aastaselt on vaja seda vaktsiini ikka teha? Selle tõttu jäi tegema ka kaheaastase difteeria, teetanus....jn. Millal ma seda võiks lasta teha?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Muretseda ei ole vaja, et sai kaks korda MMP vaktsiini. 13-aastaselt on ikkagi vaja uuesti vaktsineerida, sest immuunsus ei kesta nii kaua vaatamata topelt vaktsineerimisele. Difteeria-teetanus-läkaköha vaktsiini võite lähiajal teha, kuu aja pärast on täiesti sobiv.