Neerud. 17.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin teada, kas mul on neerudega midagi viga. Urineerin päevas u. 7-10 korda, seljakotti tassides ja vahest ka niisama valutab vasakult poolt puusa ülevalt seljataga. Kas võib olla midagi neerudega ja mis on üldse need sümptonid mis näitavad, et neerud haiged on?

Parimate soovidega

Aili.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Aili,
ei arva, et teil selliste kaebustega mingit neeruhaigust oleks. Neeruhaigusi on väga erinevaid ja seetõttu on sümptoomid väga erinevad. Sümptoomides orienteerumist ja nende põhjal haiguse diagnoosimist nimetatakse arsti kunstiks. Selle kunsti lahtikirjutamine siin läheks vast väga pikaks.
Ülo Zirel