hoburaudneer 08.12.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

12 a avastati hoburaudneer,operatsiiooni vanemad ei lubanud teha, nyyd olen 6 nädalat rase ja tahaksin teada kas vöib raseduse suurenedes juhtuda nii,et neerud iseenesest eemalduvad.arsti enda sönul vöib oht olla selles,et eraldumisel vöib eralduda myrgist ainet.Olen 26 a.
kas oleks vaja kindlasti minna kontrollile?
Kas on eluohtlik?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerud kindlasti iseenesest ei eemaldu ja see mürgise aine jutt on mulle arusaamatu. Küll aga peaks kontrollima, kas neerude töö on korras. Seda saab teada vereanalüüside põhjal, mida teeb perearst.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel