Neerud, põletik 09.06.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on diagnoositud ureaplasma, see ka välja ravitud kuid sellega kaasnes ka eesnäärmepõletik. Peab tihti urineerima ning aegajalt valutab, peale väikestki külmetamist rohkem. Küsimus oleks selles, et kas see võib ka neerusid mõjutada ? Viimasel ajal tihti neerud valutavad (tuim,ühtlane valu), näiteks jooksmise peale või peale tee joomist. Igaks juhuks olen ka spordikreeme määrinud aga need ei aita, nii, et lihasevalud ei tohiks olla.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
eesnäärmepõletik neeruprobleeme reegline ei põhjusta. Teie perearst peaks teie neere uurima, tegema uriinikülvi ja ultraheli-uuringu kõhukoopa elunditest.
parimat soovides,
Ülo Zirel