rändneer ja rasedus 15.12.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oleks Teile paar küsimust:
1. Kas vastab tõele, et kui naisel on diagnoositud rändneer, et siis rasedus on isegi niiöelda kasulik, kuna tästab neerud paika?
2. Kas rändneerudega naise rasedus kulgeb kuidagi teisiti kui terve naise rasedus (peab tihti haiglas olema või rohtusid võtma?)
3. Kui raseduse ajal neerud liigivadki õigesse kohta tagasi, kui suur on siis protsent, et nad peale sünnitust jälle alla ei vaju?

P.S. mul vajusidki neerud alla peale sünnitust, nüüd tahaks saada teist last. Esimese raseduse ajal pole mingeid tervisemuresid olnud, neerud hakkasid muret tegema allas 1a peale sünnitust.

Lugupidamisega
Diana

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Diana,
1. jah, vastab tõele
2. ei kulge
3. 100%
Ülo Zirel