Korduv põiepõletik 30.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Minu 6aastasel lapsel on sellel aastal juba 6 korda ravitud antibiootikumidega põiepõletikku, Käisime ka haiglas, kuna lapsel tuli juba peale 2-kordset ravi veri. Kui tekib lapsel põletik, siis ta ei tunne valu, vaid mina tunnen ebamäärast pissilõhna. Ja olen siis viinud laborisse ning seal on mainitud, et nemad ei saa aru, kuidas laps valu ei tunne, kuna põletik on megatugev. Tegime haiglas ka analüüsid ja saime tugevama ravi ja öeldi, et kõik on korras( tavaanalüüs oli korras, aga bakteriaalne jälle korrast ära), aga seesmiselt ei lasknud laps vaadata kuna kateeter oli probleemiks. Kõik kehitavad õlgu ja nüüd läheme uuesti uroloogi juurde, kuna tavaanalüüs uriinist näitab, et kõik korras, aga tegelikult istub kogu aeg (nitritid posit), E.coli 10 a5tundl. Mitte ükski ravi ei aita ja olen nõutu. UH näitas, et kusepõie seinad on paksenenud, aga kõik muu on korras. Kui seda välja ei saa, mis siis juhtub ja kuidas sellest lahti saada, kuna tegemist ikkagi väikese lapsega. Kas selle võib ka saada nt. potilt istudes kui kellelgi on E.coli? Andke mulle palun nõu, kuna laps ei kannata ka enam neid AB ja viimasel päeval on tugevalt oksendama hakanud. Olen ravi katkestanud viimasel päeval.
Tänud vastamast

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ilmselt laps vajaks täiendavaid uuringuid. Usun,et uroloog seda ka määrab. Ravima peaks uroloog koostöös lastearstiga. Oma kodus potil istudes ei saa niisama mikroobe. Kindlasti muidugi on oluline hügieen. Ühiskondlikes asutustes ühispotti kasutades on see võimalik. Jääb mulje, et organismis on infektsioon olemas ja avaldub põiepõletikuga. Ravitakse ikka AB -ga ja seega usaldage oma raviarsti. DR .Kadastik