uroloogilised kaebused 28.01.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 18a. neiu. Kuu aega tagasi oli mul sagenenud urineerimine koos urineerimispakitsusega, ilma palavikuta. Ravisin seda vanemate soovitusel Biseptoliga (5päeva) ja kaebused möödusid. Umbes kaks nädalat hiljem oli mul võimlik teha uriinianalüüs (filterribaga), mis tundus olevat korras. Arsti juurde ei pöördunud.
Sellel nädalal tekkisid analoogsed kaebused ja võtsin uuesti Biseptoli ning kaebused kadusid kahe päevaga. Mida peaksin tegema edasi? Kas jätkama ravi Biseptoliga? Kas kirjeldatud kaebused võivad olla ka tõsisema uroloogilise haiguse tunnused (samas uriiniproov oli kuu aega tagasi peale ravi korras)? Muidu olen terve v.a. olen aeg-ajalt ravinud tupeseent günekoloogi juures. Praegu seenele viitavaid kaebusi mul ei ole.
Kuna elan ajutiselt õpingute tõttu Venemaal ja arsti juurde pöördumine seal on tüsilik, siis ootan väga Teie arvamust.
Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
arvan, et teil mingit tõsist uroloogilist häda ei ole. Kui teil on olnud günekoloogilisi probleeme, võivad põiehäired olla tingitud ka sellest. Võib ka olla, et teil on tekkinud naistel sagedasti esinev korduv põiepõletik. Kui biseptool teid aitab, võib seda ägenemiste korral kasutada. Põiepõletiku puhul on kuuri pikkus 3-6 päeva. Soovitan siiski võimalusel arsti poole pöörduda, et diagnoosi täpsustada.
Edu soovides,
Ülo Zirel