põiepõletik lapsel? 30.05.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
minul on selline mure, et mu laps on juba tükimat aega tõbine olnud. Laps on aasta ja poolteist kuud vana. Algas kogu jant nohu, köha ja palavikuga. Siis lasi perearst tuua meil uriiniproovi. Tulemusi vaadates ütles ta, et kõik korras aga siis vaatas et nitraate palju ja lasi meil teha 5 päevase ravikuuri rohuga Bactrim. Nohu ja köha läksid üle aga jäi palavik 37.0-37.2. Peale kuuri lõppu andsime näpust verd mille tulemusena arst ütles et kõik korras ja ka temperatuur oli enamvähem normis. Paari nädala pärast tõusis lapsel palavik ilma nohu ja köhata 37.8ni. Ise mõtlesin et ehk hambad tulevad ja sellepärast palavik aga perearst soovitas igaks juhuks uriiniproovi tuua. Seekord näitas uriiniproov et nagu oleks ja ei ole ka põletik. Näpust sai ka veel veri igaks juhuks võetud kuid see näitas et kõik korras. Arst siis nii igaks juhuks lasi meil uuesti 5 päeva Bactrimi võtta ja paar päeva hiljem uus uriiniproov viia. Tulemuseks ütles arst et muidu enamvähem korras aga näitab et lima uriinis ja et nädala pärast uus proov viia. Vahepeal muidu tuli lapsel ka hammas aga tuli ka nohu, kerge köha ja palavik jälle 37.0-37.2. Võibolla on laps lihtsalt muutliku ilma pärast külmetunud aga millest selline pidev arusaamatus uriiniproovis? Lapse pärast on mul juba suur mure tekkinud kuna tal ju halb olla kui ta haige on ja kardan et tekib korduv põiepõletik või on probleem hoopiski milleski muus, mida perearst ei märka ja lapsel jääb ravi saamata.
Ettetänades, murelik emme

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui uriinianalüüsi ei võeta ja käidelda vastavalt nõuetele, pole seda üldse mõtekas teha, tekitab vaid arusaamatust ja segadust. Selline proovide toomine ja viimine kodunt mingis anumas ei kuulu hea tava hulka. Proov tuleb anda kohapeal puhtasse topsi. Eelnevalt tuleb alakeha korralikult pesta.
Igaks juhuks lapsele antibiootikume sööta ei tohi.
Ülo Zirel