pidevalt korduv põiepõletik 14.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere päevast!
Olen juba peaaegu aasta hädas pidevalt korduva põiepõletikuga. Esimene kord tekkis ilmselt külmetamisest. Sain ravi ja probleem taandus mõneks ajaks. Paari nädala pärast uuesti põletik. Ja nüüd kordub juba paari-kolme päeva järel pärast nitrofurantoini ära jätmist. Põletikud on läinud järjest valulikumaks ja ägedamaks. Ainus periood, mil polnud põletikke, oli suvel paar kuud, kui kasutasime partneriga vahekorras olles kondoomi. Samas oli siis ka soojad ilmad. Ja kondoomi hakkasime kasutama kuna avastati ureaplasma urealyticum, mille järel saime mõlemad partneriga ravi. Sellest sain lahti, kui günekoloog avastas ureaplasma parvumi. Sellele pole konkreetset ravi saanud, sest günekoloog ütles, et see on osadel naistel loomulik osa nende mikrofloorast. Perearst on määranud korduvalt erinevaid antibiootikume, teinud bakterikülve ja olen käinud ka ultrahelis. Midagi ei leita. Milles võib asi olla ja mida ma võiks edasi teha? Günekoloog arvas, et põhjus võib olla partneris. Partner läheb nüüd ka arsti juurde, kuid ma ei usu, et sealt midagi leitakse( alustasin selle partneriga suguelu just sel ajal kui oli esimene külmetusest tingitud põiepõletik). Samas elu on selliselt muutunud talumatuks - pidevalt haige ja tugevate ravimite all... Igasugune nõuanne ja abi on oodatud :)

Ette tänades, naine (22a)

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kuna põieprobleemid tekkisid viimase suhte algusest, siis ilmselt ei sobi teile partneri sperma. Seda tuleb ette ja nimetatakse honeymoon tsüstiidiks. Lahenduseks on kondoom või enne vahekorda antibakteriaalse ravimi tarvitamine.
Ülo Zirel