mehelikud hädad? 05.07.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist, lp. doktor Zirel,

Kuigi mu probleem on kompleksne, pöördun alustuseks uroloogi poole. Olen käinud vastuvõtul nii uroloogi, proktoloogi kui ka androloogi juures, kuid siiani tulemusteta. See tähendab, et nemad on mind uuringute ja analüüside tulemuste abil terveks tunnistanud. Mina häda muutub aga üha hullemaks. Sümptomid on järgmised: veritsus pärasoolest (pikemate/lühemate vaheeaegadega ca 10 aastat, nii pühkides kui koos muu kraamiga), valu kusemise lõpus (ca 10 aastat), valu kõhu alaosas (ca 10 aastat). Viimase poole aasta jooksul on veritsus olnud pidev. Viimati käisin proktoloogi juures just pool aastat tagasi ja ta ei näinud seal midagi viga olevat. Paar kuud tagasi diagnoosis androloog mul vaatluse ja küsitluse järgi ägeda eesnäärme põletiku, kuid analüüsid (isegi korduvad) ei näidanud ikka midagi. Igaks juhuks tegin kuuri läbi Relifexiga. Ka ca 9 kuud tagasi tehtud uroloogi uuringud olid korras. Nüüd viimase kuu aja jooksul on aga tekkinud ka imelik öine higistamine, mida varem nii regulaarselt esinenud pole. Samuti on esineb valu/pakitsust munandites ning kuidagi kiirgab see valu sealt üle kogu kega laiali. Eriti jalgadesse. Ja alaselg on ka kuidagi imelikult valutama hakanud. Ning eile oli kahel korral urineerimise lõpus peaaegu väljakannatamatu valu. Need on aga kõik sellised sümptomid, mida ma põhimõtteliselt juba kõikidele neile arstidele olen rääkinud, niiet ma ei näe erilist perspektiivi seda neile uuesti rääkides. Mida Teie soovitaksite mul teha või kelle poole pöörduda? Ehk on tegemist mingi suguhaigusega? Kaitsetuid vahekordi (kui mõned oraalsed apsakad välja arvatud...) mul olnud ei ole, aga pole ka ca 5 aastat kontrollis käinud.

Tervitusi, Ülo

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui te kahtlustate endal suguhaigust, siis on lihtne seda vastavate analüüsidega kontrollida. Sellega tegelevad suguhaiguste arstid ja meestearstid.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

põiepõletik ja seksuaalne aktiivsus

Olles küll lugenud Teie varasemaid kommentaare põiepõletikuga seotud teemadel, pean tõdema, et oma murele vastuse saamiseks soovin Teile siiski kirjutada.
Olen 32a naine ning viimase kümne kuu jooksul ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Seksuaalset sobimatust sellisel pinnal ei esine. Suure tõenäosusega on põhjuseks partneri alaäge sugutrakti põletik, mis seksuaalvahekorras kandub sperma kaudu üle ka teile. Esmalt saate seda varianti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi