Kas tegemist on põie põletikuga? 21.02.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Olen 24 a. neiu ja minu mure on järgmine. umbes 2,5 a.muutus mul pissimine valusaks...ja peale seda jääb tupp valutama veel päris kauaks ajaks(mõni kord 10 minutit teinekord jälle ligi tund). Urineerimise ajal ei pruugi alati olla kõrvetav valu,kuid enamjaolt on. Kõige valusam on peale urineerimist või ennem,kui tunnen ,et vaja vetsu minna.Tihti lükkan asja edasi...ei taha tunda seda valu...Nüüd on aga selle minu probleemiga tegelenud nii günekoloog, kui ka perearst...günekoloog ytles et kõik on korras peale selle et mul on emakahavand-kuid kas see pissimise valu võib sellest olla?Perearsti juures käimistest erilist kasu pole,kuna uriiniproovid on korras ja veri samuti...mind on saadetud ka ultrahelisse,mis on samuti korras. Kuna see kestab juba nii pikka aega,siis tahaksin nii väga saada ravi ja teadmisi kelle poole pöörduda ja mis tekitab seda valu???
Loodan,et saate mind aidata!!! Tänan!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ei saa ju öelda, et teil on günekoloogiliselt kõik korras, kui teil on emakakaela haavand. See tuleb ära ravida, tahate ju ka sünnitada ilmselt. Ei selgu, kas teil günekoloog ka sugulisel teel levivate haiguste selgitamiseks analüüsid on võtnud? Need on noortel naistel sageli kusitipõletiku tekitajaks ning tavaliste uriini- ja vereproovidega ning ultraheliga seda avastada ei saa. Eestis töötab ligi 300 günekoloogi.
Edu soovides,
Ülo Zirel