Põie kiire täitumine 08.01.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kas see võiks olla tingitud põie anatoomilistest iseärasustest(põis liiga väike)käin päevas iga 1,5-2 tunni järel WC-s.Põis on ikka täis kui lähen ja suruks nagu midagi põiele peale.Selline sage WC käimine algas umbes 13 a. olen hetkel 22a N.On tehtud ka ultraheli uuring milles selgus et kunagi on olnud sapipõie põletik ja sadet pidi olema(tähendab et võivad sapikivid tulla).Uriini proov ei olevat ka korras olnud tehti mulle sis atibiootikumide kuur.Peale ravi oli proov korras aga wc käin ikka väga sagedasti.Selline probleem ka veel et oleks nagu väike uriini pidamatus(selline asi peaks ju vanematel inimestel esinema)-ilma pesukaitseta on võimatu olla.Ultraheliga uuriti neerusid ja selgus et parem neer olevat keskelt kokkutõmbunud-selline asi pidavat normaalne olema ja ei vajavat uuringut.
Kas selline pidev põie täitumine võib viidata mingile põletikule mida ei ole suudetud ravida.Raske on nii pikemaid sõite ette võtta-kui põis täis ja pole võimalik WC minna hakkab alakõht valutama.Aga olen täheldanud seda et kui ennem kuhugi reisimist päev aega ei söö ega joo sis sellist sagedat vajadust wc minna pole.

Lugupidamisega,

Maret

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kindlasti ei ole normaalne, et noor inimene peab 2 tunni järel põit tühjendama. Siin võib olla tegemist kas põie enda talitlushäirega või mõne haigusega, mis tekitab liigkusesust (nt. magediabeet, suhkruhaigus). Probleemi peab süvendatult uurima uroloogi juures.
Enne uroloogile pöördumist on vajalik koostada urineerimispäevik. Märkida paberile 3 järjestikusel ööpäeval urineerimise kellaaeg, väljunud uriinikogus ning joodud vedeliku kogus ja kellaaeg. See aitab probleemi objektiviseerida ja suunata õigete lahenduste juurde. Samuti saab niimoodi hinnata teie põie mahtu. Normaalne põiemaht naistel on 3oo-350 ml.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel