põie pidamatus 19.05.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Sellest talvest alates on suurenenud minu põie pidamatus.Varem ei ole kunagi sellist probleemi olnud.Eriti lööb see välja siis kui oled mingi jalutamise või natuke pikema tee kõndimiseks ette võtnud.Väga raske on ära kannatada.Ennem teele asumst ei ole nagu midagi tunda.Samal ajal koos põie pidamatusega lööb mõnikord ka kõhu lahti.
Huvitav, millest see on ja mida saaks teha selle vältimiseks?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
väga raske on konkreetselt vastata väga üldsõnalisele küsimusele, teadmata isegi küsija sugu ja vanust. Laias laastus võib olla tegemist kas pingutustüüpi või tung-kusepidamatusega. Võib olla ka kombinatsioon mõlemast. Esimesel juhul esineb pidamatus köhimisel, aevastamisel, raskuste tõstmisel, kiirel käimisel jne väikeste portsudena ning seda ravitakse edukalt operatsiooniga. Teisel juhul esineb kusepakitsus ja sagekusesus ning kui tualetti kohe ei saa, tuleb kõik püksi. Sellisel juhul on võimalik vaevust leevendada ravimitega.
Küsimuse teine pool, mida te saaks teha, on see, et pöördute uroloogi poole, kes teeb uuringud ja soovitab ravi vastavalt diagnoosile.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel