Urineerimise iseärasus 04.06.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
ei tea kas seda pidada uriinipidamatuse erivormiks või lihtsalt iseärasuseks. Nimelt peale põie lõpuni tühjendamist ja WC potilt püsti tõusmist tuleb tavaliselt veel veidi uriini. St. tekib vajadus taas potile istuda ja täiendavalt põit tühjendada. See tunne tuleb alati peale püsti tõusmist. Olen 30 a naine, muid probleeme seoses urineerimisega ja pidamise/pidamatusega ei esine.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kirjeldus sobiks nn. "laisa põie" sündroomile, kus põie mahutavus on väga suur, üle 400 ml ja põielihase töö nõrk. Sel juhul käite ilmselt väga harva urineerimas, 2-3 korda ööpäevas ja ei suuda korraga põit tühjendada.
Teine võimalus, kui hiljem väljub vaid mõni ml uriini, et tegemist on kusiti laiendi e. divertikliga, kuhu urineerimise ajal koguneb uriin, mis väljub hiljem. Mõnikord põhjustavad põiehäireid ka günekoloogilised haigused, nimmeradikuliit või selgroo defektid.
Seega ühest soovitust on raske anda, peaksite siiski pöörduma esmalt kas günekoloogi või siis uroloogi poole. Arvestades Teie noorust, pole see probleem päris tavaline.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel